Date Teams/Event Time Score Links
November
Fri. 9 at Lakehead * Final W, 68-56
Sat. 10 at McMaster * Final W, 86-72
Fri. 16 vs. Laurier * Final W, 73-68
Sat. 17 vs. Waterloo * Final W, 71-58
Fri. 23 vs. Windsor * Final W, 78-61
Sat. 24 vs. Western * Final W, 84-67
Fri. 30 at Guelph * Final W, 76-64
 
December
Sat. 1 at Brock * Final L, 83-72
 
January
Fri. 4 vs. York * Final W, 78-53
Sat. 5 vs. Laurentian * Final W, 76-64
Fri. 11 at Ryerson * Final W, 75-64
Sat. 12 at Toronto * Final L, 71-65
Fri. 18 at Laurentian * Final W, 91-70
Sat. 19 at York * Final W, 73-64
Fri. 25 at RMC * Final W, 91-46
Sat. 26 vs. Carleton * Final L, 70-66
Tue. 29 at Queen's * Final W, 74-70
 
February
Fri. 1 vs. Ryerson * Final W, 89-81
Sat. 2 vs. Toronto * Final L, 78-69
Fri. 8 vs. Queen's * Final L, 64-48
Sat. 9 vs. RMC * Final W, 93-46
Sat. 16 at Carleton * Final L, 75-73
Wed. 20 vs. Ryerson * % Final W, 76-49
Sun. 24 at Toronto * % Final W, 63-60
 
March
Sat. 1 at Carleton % Final L, 75-56
  OUA East Final
Sun. 9 at Brock * % Final L, 68-58
  OUA Bronze Medal Game
 
October
Fri. 2 vs. Alberta # @ Doug Mitchell Thunderbird Sports Centre - Vancouver, B.C. Final W, 90-62
Sat. 3 at UBC # Final W, 84-77
  UBC Invitational - Doug Mitchell Thunderbird Sports Centre
Sun. 4 vs. UNBC # @ Doug Mitchell Thunderbird Sports Centre - Vancouver, B.C. Final W, 105-72
Fri. 16 vs. UQAM # @ Queen's ARC Final W, 117-67
  Queen's Invitational Tournament
Sat. 17 vs. Cape Breton # @ Queen's Invitational Final W, 95-69
  (Pre-Season)
Sun. 18 vs. Queen's # @ Kingston, Ontario Final W, 98-75
  Queen's Invitational Tournament
Fri. 30 vs. York # Final W, 91-79
  Jack Donohue Tournament
Sat. 31 vs. UNB # Final W, 102-82
  Jack Donohue Tournament
 
November
Sun. 1 vs. McGill # Final L, 74-70
  Jack Donohue Tournament
Fri. 6 vs. Nipissing * Final W, 91-49
  Montpetit Hall
Sat. 7 vs. Laurentian * Final W, 97-66
  Montpetit Hall
Fri. 13 at Lakehead * Final W, 89-61
  C.J. Sanders Fieldhouse
Sat. 14 at Guelph * Final W, 77-70
  W.F. Mitchell Athletics Centre
Sat. 21 vs. Algoma * Final W, 85-49
  Montpetit Hall
Fri. 27 vs. Windsor * Final W, 87-53
  Montpetit Hall
Sat. 28 vs. Western * Final W, 88-57
  Montpetit Hall
 
December
Wed. 30 vs. UNB # @ Laval Final W, 105-96
 
January
Sat. 16 at Carleton * Final W, 75-73
  Ravens Nest
Fri. 22 at Toronto * Final W, 87-61
  Goldring Centre
Sat. 23 at Ryerson * Final L, 87-80
  Mattamy Athletic Centre
Fri. 29 vs. Queen's * Final W, 76-60
  Montpetit Hall
Sat. 30 vs. York * Final W, 91-61
  Montpetit Hall
 
February
Fri. 5 vs. Carleton * @ Canadian Tire Centre Final W, 78-72
  MBNA Capital Hoops Classic
Fri. 12 at McMaster * Final L, 96-90
  Burridge Gymnasium
Sat. 13 at Brock * Final W, 89-82
  Bob Davis Gymnasium
Fri. 19 vs. Waterloo * Final W, 85-60
  Montpetit Hall
Sat. 20 vs. Laurier * Final W, 109-79
  Montpetit Hall
Fri. 26 at Nipissing * Final W, 74-49
  Robert J Surtees Student Athletics Centre
Sat. 27 at Laurentian * Final W, 102-79
  Ben F. Avery Gymnasium
 
October
Fri. 14 vs. Alberta # @ Kingston, ON Final W, 73-63
Sat. 15 vs. Memorial # @ Kingston Final W, 84-47
Sun. 16 at Queen's # Final W, 64-60
Fri. 28 vs. Bishop's # Final W, 89-56
Sat. 29 vs. Concordia # Final W, 74-68
Sun. 30 vs. McGill # Final W, 73-43
  Jack Donohue Tournament (@ Ottawa)
 
November
Sat. 19 at Algoma * Final W, 91-59
  George Leach Centre
Fri. 25 at Laurentian * Final W, 74-59
  Ben F. Avery Gymnasium
Sat. 26 at Nipissing * Final W, 79-63
  Robert J Surtees Student Athletics Centre
 
December
Fri. 2 vs. McMaster * Final W, 79-59
  Montpetit Hall
Sat. 3 vs. Brock * Final W, 90-63
  Montpetit Hall
Thu. 29 vs. UPEI # @ Halifax, NS Final W, 102-88
  Shoveller Memorial Tournament
Fri. 30 vs. StFX # @ Halifax, NS Final W, 83-65
  (Exhibition) Shoveller Memorial Tournament
Sat. 31 vs. Saint Mary's # @ Halifax, NS Final W, 78-69
  (Exhibition) Shoveller Memorial Tournament
 
January
Fri. 6 at Waterloo * Final W, 83-48
  Physical Activities Complex
Sat. 7 at Laurier * Final W, 87-58
  WLU Athletic Complex
Fri. 13 vs. Laurentian * Final W, 92-77
  Montpetit Hall
Sat. 14 vs. Nipissing * Final W, 72-56
  Montpetit Hall
Tue. 17 vs. Carleton * Final L, 81-40
  Montpetit Hall
Fri. 20 vs. Lakehead * Final W, 89-60
  Montpetit Hall
Sat. 21 vs. Guelph * Final W, 85-68
  Montpetit Hall
Fri. 27 at Western * Final W, 91-55
  Alumni Hall
Sat. 28 at Windsor * Final W, 78-64
  St Denis Centre
 
February
Fri. 3 at Carleton * Final L, 74-61
  Capital Hoops - Canadian Tire Centre
Fri. 10 at York * Final W, 70-69
  Tait-Main Gym
Sat. 11 at Queen's * Final W, 72-50
  Athletics & Recreation Centre
Fri. 17 vs. Toronto * Final W, 74-54
  Montpetit Hall
Sat. 18 vs. Ryerson * Final - OT L, 94-88
  Montpetit Hall
 
August
Thu. 10 vs. Alabama # Final L, 81-71
Mon. 21 vs. New Hampshire # Final W, 71-65
Tue. 22 vs. Canisius # Final W, 85-74
Mon. 28 vs. Ramapo # Final W, 80-60
 
October
Sun. 1 at Bishop's # Final W, 85-70
Thu. 12 vs. Regina # Final W, 83-78
  Naismith Classic - Physical Activities Complex
Fri. 13 vs. MacEwan # Final W, 99-51
  Naismith Classic - Physical Activities Complex
Sat. 14 vs. UQAM # Final W, 70-52
  Naismith Classic - Physical Activities Complex
Fri. 20 vs. Concordia # Final W, 74-64
Sun. 22 vs. Laurier # Final W, 85-73
Sat. 28 at McGill # Final L, 81-60
Sun. 29 vs. Laval # Final W, 79-59
 
November
Fri. 3 vs. Algoma * Final W, 111-55
Sat. 4 vs. Guelph * Final W, 88-75
Fri. 10 at Laurier * Final L, 80-75
Sat. 11 at Waterloo * Final W, 79-73
Tue. 14 at Carleton * Final L, 74-53
Fri. 17 vs. Western * Final W, 67-62
Sat. 18 vs. Windsor * Final W, 91-73
Sat. 25 at Lakehead * Final W, 94-59
 
December
Fri. 1 at Brock * Final W, 78-69
Sat. 2 at McMaster * Final - OT W, 101-97
 
January
Fri. 5 vs. Toronto * Final W, 83-65
Sat. 6 vs. Ryerson * Final W, 81-73
Fri. 12 at York * Final W, 87-44
Sat. 13 at Queen's * Final L, 84-66
  Queen's ARC
Fri. 19 vs. Nipissing * Final W, 70-59
Sat. 20 vs. Laurentian * Final L, 79-71
  Montpetit Hall
Fri. 26 at Ryerson * Final - OT L, 95-92
Sat. 27 at Toronto * Final W, 82-75
 
February
Fri. 2 vs. Carleton * @ Canadian Tire Centre Final L, 67-56
Fri. 9 at Laurentian * Final W, 99-90
  Ben F. Avery Gymnasium
Sat. 10 at Nipissing * Final W, 85-60
Fri. 16 vs. Queen's * Final W, 89-86
  Montpetit Hall
Sat. 17 vs. York * Final W, 82-54
 
September
Fri. 21 vs. Brebeuf # Final W, 82-60
  Exhibition - Montpetit Hall
 
October
Thu. 11 vs. Bishop's # Final W, 81-77
  Waterloo Naismith Tournament
Fri. 12 vs. UBC # @ Waterloo, ON Final W, 78-77
  Waterloo Naismith Tournament
Sat. 13 vs. Dalhousie # Final L, 66-65
  Waterloo Naismith Tournament
Fri. 19 at UQAM # Final L, 84-75
  Exhibition - Centre sportif UQAM
Sat. 20 at McGill # Final W, 112-72
  Exhibition - Love Competition Hall
Fri. 26 vs. Carleton * Final L, 87-69
  Montpetit Hall
 
November
Fri. 2 vs. Waterloo * Final W, 90-65
  Montpetit Hall
Sat. 3 vs. Laurier * Final L, 79-71
  Montpetit Hall
Fri. 9 at Windsor * Final W, 62-49
  St. Denis Centre
Sat. 10 at Western * Final W, 93-55
  Alumni Hall
Fri. 16 vs. Lakehead * Final W, 89-53
  Montpetit Hall
Fri. 23 vs. McMaster * Final W, 103-78
  Montpetit Hall
Sat. 24 vs. Brock * Final W, 94-91
  Montpetit Hall
Fri. 30 at Guelph * Final W, 83-81
  Guelph Gryphons Athletic Centre
 
December
Sun. 2 at Algoma * Final W, 87-81
  George Leach Centre
 
January
Sat. 5 at Toronto * Final W, 77-71
  Goldring Centre
Sun. 6 at Ryerson * Final L, 89-58
  Mattamy Athletic Centre
Fri. 11 at Nipissing * Final W, 76-73
  Robert J Surtees Student Athletics Centre
Sat. 12 at Laurentian * Final L, 89-80
  Ben F. Avery Gymnasium
Fri. 18 vs. York * Final W, 92-58
  Montpetit Hall
Sat. 19 vs. Queen's * Final W, 84-68
  Montpetit Hall
Fri. 25 vs. Ryerson * Final L, 85-75
  Montpetit Hall
Sat. 26 vs. Toronto * Final W, 94-69
  Montpetit Hall
 
February
Fri. 1 at Carleton * Final L, 82-64
  Canadian Tire Centre
Fri. 8 at Queen's * Final - OT L, 78-75
  Athletics & Recreation Centre
Sat. 9 at York * Final L, 78-67
  Tait McKenzie Centre
Fri. 15 vs. Laurentian * Final W, 103-73
  Montpetit Hall
Sat. 16 vs. Nipissing * Final W, 78-56
  Montpetit Hall
 
September
Sat. 28 at Concordia # TBA
  Exhibition - Concordia Gym
 
October
Fri. 4 vs. Saint Mary's # @ UPEI TBA
  Mickey Place Tournament
Sat. 5 vs. UPEI # @ UPEI TBA
  Mickey Place Tournament
Sun. 6 vs. Cape Breton # @ UPEI 11:00 AM
  (Pre-season) Mickey Place Invitational
Thu. 17 vs. Queen's # @ Queen's TBA
  Tindall Invitational Tournament
Fri. 18 vs. Memorial # @ Queen's TBA
  Tindall Invitational Tournament
Sat. 19 vs. Regina # @ Queen's TBA
  Tindall Invitational Tournament
Fri. 25 vs. Bishop's # 7:00 PM
  Exhibition - Montpetit Hall
Sat. 26 vs. McGill # 4:00 PM
  Exhibition - Montpetit Hall
 
November
Fri. 1 vs. Laurier * 8:00 PM
  Montpetit Hall
Sat. 2 vs. Waterloo * 8:00 PM
  Montpetit Hall
Fri. 8 at Ontario Tech * 8:00 PM
  Campus Recreation & Wellness Centre
Sat. 9 at Queen's * 8:00 PM
  Athletics & Recreation Centre
Fri. 15 at Guelph * 8:00 PM
  Guelph Gryphons Athletic Centre
Sun. 17 at Algoma * 3:00 PM
  George Leach Centre
Fri. 22 vs. York * 8:00 PM
  Montpetit Hall
Sat. 23 vs. Lakehead * 8:00 PM
  Montpetit Hall
Fri. 29 vs. Nipissing * 8:00 PM
  Montpetit Hall
Sat. 30 vs. Laurentian * 8:00 PM
  Montpetit Hall
 
December
Wed. 4 at Carleton * 8:00 PM
  Raven's Nest
 
January
Fri. 10 at Laurentian * 8:00 PM
  Ben F. Avery Gymnasium
Sat. 11 at Nipissing * 8:00 PM
  Robert J Surtees Student Athletics Centre
Fri. 17 vs. Queen's * 8:00 PM
  Montpetit Hall
Sat. 18 vs. Ontario Tech * 8:00 PM
  Montpetit Hall
Fri. 24 at Ryerson * 8:00 PM
  Mattamy Athletic Centre
Sat. 25 at Toronto * 8:00 PM
  Goldring Centre
Fri. 31 at Windsor * 8:00 PM
  St. Denis Centre
 
February
Sat. 1 at Western * 8:00 PM
  Alumni Hall
Fri. 7 vs. Carleton * 8:00 PM
  Montpetit Hall
Fri. 14 vs. Brock * 8:00 PM
  Montpetit Hall
Sat. 15 vs. McMaster * 8:00 PM
  Montpetit Hall
# Exhibition
* Conference
% Post season
Bold team: Home event